DERNEĞİMİZ KURBAN ETİ DAĞITTI - TÜRKMEN ALEVİ BEKTAŞİ DERNEĞİ RESMİ WEB SİTESİ

DERNEĞİMİZ KURBAN ETİ DAĞITTI


Türkmen Alevi Bektaşi Derneği Alevi beldesi olan Hasandede’de kurban kesmeyen ailelere et dağıttı

 

 Önceden belirlenen 100 aile kurban eti alarak, bayrama mutlu girdi. Türkmen Alevi Bektaşi Derneği Başkanı Özdemir Özdemir koordinatörlüğünde yapılan yardımda, ihtiyaç sahibi ailelerin mutlulukları görülmeye değerdi. Beldeye kurban etlerinin gelmesiyle birlikte Hasandede Dedesi Beydili Demirhan dua etti. Ardından ihtiyaç sahiplerine dağıtıma başlandı. 

Türkmen Alevi Bektaşi Derneği Başkanı Özdemir Özdemir, bu ülkenin birlik ve beraberliğini bozmaya kimsenin gücünün yetmeyeceğini söyledi. Amaçlarının Türkiye'nin birliğini, beraberliğini ve kardeşliğini pekiştirmek olduğunu ifade eden Özdemir, "Alevi ve Sünni kardeşlerimiz bir arada kurban eti dağıtıyorlar. Bundan sonraki zamanlarda da her zaman birlikte olacağız. Ülkemizin sancılı bir süreçten geçtiği bu dönemde, Alevi ve Sünni'siyle, Lazı, Türk’ü ve Kürt’üyle bütün toplumun katmanlarıyla birlikte olduğumuzu her zaman kanıtladık ve bundan sonra da kanıtlamaya devam edeceğiz." dedi. Gönüllerin temelinin geçtiğimiz ay Ankara’nın Mamak ilçesinde atıldığını ifade eden Özdemir Özdemir, "Hepimiz kardeşiz.” diye konuştu. 

Kurban eti dağıttıklarını kaydeden Özdemir,“Ankara’da Tuzluçayır, Mamak, Hüseyin Gazi ve Dikmen Vadisi'ndeki gecekondu semtlerinde yaşayan 2 bin 500 aileye dağıtım yaptık. Evine et girmeyen ailelere Vakıf sayesinde et götürdük. Vakıfa kurbanları bağışlayanlara da teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

16.10.2013

Facebook'ta BizFACEBOOK GURUBUMUZ