MEHMET ALİ ŞAHİN - TÜRKMEN ALEVİ BEKTAŞİ DERNEĞİ RESMİ WEB SİTESİ

MEHMET ALİ ŞAHİN

Mehmet Ali ŞAHİN

1958 yılında Kırıkkale de doğdu. İşletme Fakültesi mezunu. 21 yıl Ziraat Bankasının çeşitli birim ve kademelerinde çalıştı. Özelleştirme kanunu gereği kendi isteği ile Milli Eğitim Bakanlığına atandı. Halen bu kurumda çalışmaktadır.
Kültür Bakanlığı denetiminde olan GESAM meslek birliğinin çeşitli organlarında görev aldı. Uzun yıllar Kırıkkaleliler Vakfı yönetiminde bulundu. Kırıkkale Dernekler Birliği Federasyonunun kurucusu ve iki dönem yöneticiliğini yaptı. Bakanlar Kurulu Kararı ile kurulmuş bulunan Ankara-Varşova Dostluk Derneği yönetiminde bulundu. Yine Bakanlar Kurulu Kararı ile kurulmuş olan Türk-Makedon Dostluk Derneğinin Genel Saymanlığını yaptı.
Türk-Makedon Dostluk Derneğince 2008 yılında Makedonya’nın Kumanova ve başkenti Üsküp’de düzenlenen “CUMHURİYETİN 85. YILI” kutlamaları ve Nisan 2010 tarihinde Ankara ve Safranbolu şehirlerimizde düzenlenen “1. Türk-Makedon Haftası ve Atatürk’ün Balkanlar Politikası ve Makedonya’da Türkçe Eğitimi Bilgi Şöleni” etkinliklerinde aktif görev aldı.
Derneğimizin kuruluş çalışmalarında fiilen görev yaptı. 2010 yılı genel kurulunda Derneğimizin Yönetim Kuruluna seçildi.
Evli ve bir çocuk sahibidir.


Hit: 16829
Tarih 01.01.2009

Online Bağış Yöntemleri

    Facebook'ta Biz    FACEBOOK GURUBUMUZ